Kendinizi Güvende Hissedeceksiniz: Akot Güvenlik
+90 (232) 999 51 58
info[@]akotozelguvenlik.com

Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahlı özel güvenlik görevlileri için 5 yılda bir zorunlu olan silah yenileme eğitimi, kişinin mesleğini devam ettirebilmesi için şarttır Akot Özel Güvenlik eğitim kurumları bünyesindeki uzman eğitmenlerden tazeleme eğitimi alabilirsiniz.

 

Daha önce temel silahlı eğitim almış kişilerin katılabileceği bir eğitim türüdür. Silahlı özel güvenlik görevlilerinin bu eğitimi almaları ve kimlik kartlarının süresi dolmadan en fazla 1 yıl ve en az 6 ay önce sınava girmeleri gerekmektedir.

 

Genel olarak 60 saatlik yenileme silahlı eğitim programımız deneyimli ve uzman eğitmenlerimiz tarafından yürütülmektedir. Kurumumuz bünyesinde vermekte olduğumuz bu kurslar Özel Güvenlik Müdürlüğü gözetim ve kontrolünde gerçekleşmektedir.

 

Yenileme eğitimi için şartlar nelerdir?

Özel güvenlik temel eğitimi almış kişilerin 5188 sayılı Kanun uyarınca “Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi” almaları gerekmektedir. Özel güvenlik görevlisi olarak 5 yıllık süreyi tamamlayanların görevlerine devam edebilmeleri için yenileme eğitimlerinden geçmeleri gerekmektedir.

 

Akot Özel Güvenlik eğitim kurumları olarak kursiyerlerimizin sunduğumuz güvenilir silahlı yenileme eğitimi sertifikalarının süresinin dolmasına kadar 1 yıldan az süre olması gerekmektedir. 6 aydan daha az süre kalmışsa yenilenmesi gerekir.

 

Stajyerlerimizin kimlik kartlarının geçerlilik süresi henüz dolmamış ise mevcut tarihe yenileme eğitiminden beş yıl sonra eklenir. Ancak, kimlik kartı süresi dolanlar için kimlik kartı süresi silahlı eğitim yenileme sınavından itibaren beş yıl olarak belirlenir.

 

Eğitime kayıt için gerekli belgeler

4 pasaport sahibi

Kimlik kartı fotokopisi

İkamet (yönetici veya e-devlet tarafından)

Kimlik fotokopisi veya silahlı özel güvenlik sertifikası

Silahlı yenileme için eğitim süresi ne kadardır?

Özel güvenliğin silahlı yenilenmesi eğitimi tüm kursiyerlerimize Akot Özel Güvenlik eğitim kurumları bünyesinde deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. 8 günlük bir programda 60 saatlik eğitim tamamlanır. Bu süreçte öğrencilerin derslere eksiksiz katılmaları zorunludur. Eğitimin ardından tüm adaylarımız Özel Güvenlik Müdürlüğü gözetiminde Türkiye genelinde yapılan sınava girerler.

 

Silahlı yenileme için eğitim kursları

Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak 5 yıl hizmetini tamamlamış tüm çalışanların yenileme eğitimi almaları ve sınavdan geçmeleri gerekmektedir. Bilgi tazeleme kurslarımız silahlı özel güvenlik alanında deneyim sahibi uzman eğitmenler tarafından planlanmakta ve yürütülmektedir. Yenileme saatleri ve saatleri:

 

Özel güvenlik hukuku ve kişilik hakları (10 saat)

Silah ve atış bilgisi (10 saat)

Güvenlik önlemleri (10 saat)

Temel ilk yardım (4 saat)

Güvenlik sistemleri ve cihazları (3 saat)

Yangın güvenliği ve  tarzı (4 saat)

Genel kolluk kuvvetleriyle irtibat (2 saat)

Kalabalık yönetimi (4 saat)

Etkili iletişim (8 saat)

Kişisel koruma (4 saat)

İlaç bilgisi (1 saat)

Akot Özel Güvenlik eğitim kurumlarının yenilenmesi için eğitim kapsamı

60 saatlik eğitim programı kapsamında öğrenciler:

 

Beş yıl önce aldıkları iş güvenliği bilgisi, alanında uzman eğitmenler tarafından tazelendi.

Mesleki kursun konuları ve silahlarla ilgili bilgiler güncellendi.

Teorik bilgiler atış çalışmaları ile desteklenir.

Kanunlarda yapılan mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirilirler.

Özel güvenliğin silahlı yenilenmesi sınavı neden yapılıyor?

Temel silahlı eğitimden sonra 5 yıllık özel güvenlik görevlisi görevini tamamlayan kişilerin bilgilerini güncellemek için silahlı yenileme eğitimlerinden geçmeleri gerekmektedir. Eğitimin ardından sınava girilir. Sınavda başarısız olmak için bir kural yoktur. Bu yüzden sadece sınavı geçmeniz gerekiyor.

 

Akot Özel Güvenlik eğitim kurumları olarak kursiyerlerimiz için yaptığımız tüm eğitimler Özel Güvenlik Müdürlüğü kontrolünde gerçekleşmektedir. 8 günlük program boyunca katılımcılar, konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen ilgili dersler kapsamında temel silah eğitimlerine devam etmektedirler.

 

Yenileme eğitiminden geçmezseniz ne olur?

5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu kapsamında özel güvenliğin yenilenmesi için zamanında ve uygun koşullarda eğitim almayan kişiler görevlerine devam edemezler. Bu durumda işletme sahiplerinin tazminatsız işten çıkarma hakları doğar. Bu tür problemlerin önüne geçebilmek için silahlı yenileme eğitiminin doğru zamanda yapılması gerekmektedir.

 

Kursiyerlerimizin silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görevlerine devam edebilmeleri için tazeleme eğitimlerine aktif katılımları; Dosyalarını zamanında ve zamanında teslim etmelidirler.

Telefon
Konum