Kendinizi Güvende Hissedeceksiniz: Akot Güvenlik
+90 (232) 999 51 58
info[@]akotozelguvenlik.com

Özel Güvenlik için Temel Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi; 18 yaşını doldurmuş, en az ilköğretim (ortaöğretim) okulu bitirmiş, 3 hafta süren ve 10 farklı ders alan kişilerin katılabileceği eğitim türüdür. Eğitimi tamamladıktan sonra özel güvenlik branşı gözetiminde 100 soruluk test yöntemi ile sınav yapılır.  Her soru 100 soru üzerinden 1 puan ve en az 60 puan alan adaylar (60 soru) sınavda başarılı olur Silahsız özel güvenlik sertifikası müdürlük ve valilik tarafından onaylanır.

 

Silahlı özel güvenlik eğitimi; 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu kişilerin katılabileceği, 4 hafta süren ve 11 farklı ders alan eğitim türüdür. Eğitimi tamamlayan adaylarımız, Özel Güvenlik Müdürlüğü başkanlığında gerçekleştirilen 100 soruluk silahsız bölüm ve 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test yöntemine tabi tutulur ve uygulamalı atış sınavı ile sınavlarını tamamlarlar. 5 mermi. 100 sorudan her sorunun puan değeri 1’dir ve en az 60 puan (60 soru) almanız gerekmektedir. Benzer şekilde 25 sorunun her birinin değeri 2 puan, çekim sırasındaki her atışın değeri ise 10 puandır. Atış ve silah bilgisi konuları birlikte değerlendirilerek ortalama en az 60 puan alan adaylarımız sınavda başarılı olacaktır. Özel güvenlik sınavında başarılı olan adaylara, özel güvenlik müdürlüğü ve valilikçe onaylı silahlı özel güvenlik sertifikası verilir.

 

Silahsız eğitimden silahlı eğitime geçiş; Silahsız özel güvenlik sertifikasına sahip kişilerin katılabileceği, 4 gün süren, silahlarla ilgili teorik eğitim ve silah kullanımı eğitimlerinden oluşan bir eğitim türüdür. Adaylarımız eğitimlerini tamamladıktan sonra, özel güvenlik şubesi gözetiminde yapılan 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test tarzında bir sınava girerler ve 5 mermi atıcılık konusunda uygulamalı bir sınav ile sınavlarını tamamlarlar. . 25 sorunun her birinin değeri 2 puan, çekim sırasındaki her atışın değeri ise 10 puandır. Atış ve silah bilgisi konuları birlikte değerlendirilerek ortalama en az 60 puan alan adaylarımız sınavda başarılı olacaktır. Özel Güvenlik Sınavı’nı geçen adaylara Özel Güvenlik Müdürlüğü ve Valilikçe onaylı silahlı özel güvenlik sertifikası verilir. Bu eğitime katılan ve daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası alan adaylarımız daha önce özel güvenlik sertifikası alırlar.  silahsız özel güvenlik için eğitim, kimlik kartı ücretini bir daha ödemeyecekler.

 

DERSLER:

 

ÖZEL GÜVENLİK HAKKI VE KİŞİSEL HAKLAR

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

ETKİLİ İLETİŞİM

KALABALIK YÖNETİMİ

TEMEL İLK YARDIM

KİŞİSEL KORUMA

SİLAH BİLGİSİ (teorik)

SİLAH BİLGİSİ (ATIŞ)

 

Özel güvenlik yenileme eğitimi

Özel güvenlik yenileme eğitimi; Özel güvenlik görevlilerinin mevcut bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla yapılır. Tazeleme eğitiminin ardından yapılan sınavlar, özel güvenlik görevlilerinin seviyesini belirlemeye yöneliktir. İnceleme sonucunda elde edilen sonuçlar düzenlenecek sertifikaya kaydedilir ve terfi durumunda işveren tarafından dikkate alınabilir. Özel güvenlik görevlileri, seviye puanlarını yükseltmek için çalışma izinleri sırasında seviye sınavlarına girebilirler.

 

Tazeleme eğitimi altmış ders saatinden oluşmaktadır. Silah bilgisi ve atış dersleri için on saat tazeleme eğitimi verilir. Yenileme eğitiminde işlenecek olan dersin konuları aşağıda listelenmiştir.

Telefon
Konum